background
Bizi Tanıyın

Yönetim Organizasyon

 1. Bizi Tanıyın
 2. Yönetim Organizasyon

Yönetim Kurulu

1976 yılında İstanbul’da doğdu. Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Muhasebe/Finansman Bölümü’nde tezsiz yüksek lisans programını tamamladı. Çalışma hayatına Pamukbank Teftiş Kurulu’nda başlayan Kilimci, banka ve sermaye piyasası kurumlarında çeşitli görevlerde bulundu. 2009-2013 yılları arasında Erste Securities İstanbul Menkul Değerler AŞ’de Genel Müdür olarak görev yapan Kilimci, 2013-2018 yılları arasında da Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nda Piyasalar Genel Müdürlüğü İcra Kurulu Üyeliği, Başkan Yardımcılığı ve Para Piyasaları Kurulu Üyeliği görevlerini yürütmüştür. 2018-2019 yılları arasında Türkiye Kalkınma Bankası AŞ’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev alan Kilimci, 22.02.2019 tarihinden itibaren Türkiye Halkbankası AŞ’de Hazine Yönetimi ve Uluslararası Bankacılık Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmektedir. Sayın Kilimci, aynı zamanda Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmektedir.
1966 yılında İstanbul ili Beyoğlu ilçesinde doğdu. İlk ve orta eğitimini İstanbul’da tamamladıktan sonra Kabataş Erkek Lisesinden mezun olmuştur. Üniversiteyi Anadolu Üniversitesi İktisat Bölümün’de okuduktan sonra, Newport Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisansı yapmıştır. Meslek hayatına 1991 yılında Türkiye Turizm ve Yatırım Bankasında Uzman olarak başlayan TUNA, sırasıyla Esbank, Demirbank, Alternatifbank, Denizbank’da Bireysel Bankacılık bölümünde çeşitli üst düzey görevlerde bulunmuştur. En son görev yaptığı Aktifbank’da Bireysel Bankacılıktan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı ve Yönetim Kurulu Üyeliklerinde bulundu. 2015 Aralık ayında Türkiye Halk Bankası A.Ş. Dijital Bankacılık ve Ödeme Sistemleri Daire Başkanı olarak atandı. Halen Dijital Bankacılık ve Ödeme Sistemleri Daire Başkanı olarak görev yapmakta ve aynı zamanda Bankalar Arası Kart Merkezinde Pazar Geliştirme Üyeliği bulunmaktadır. Sayın TUNA, aynı zamanda Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili görevini sürdürmektedir.
1972 yılında İstanbul’da doğdu. 1994 Yılında Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nü tamamladıktan sonra sonra 2002 yılına kadar Arz Menkul Değerler, Ekinciler Menkul Değerler ve Global Menkul Değerler A.Ş.’de görev yaptı. 2002 yılında yeniden yapılanma döneminde Türkiye Halk Bankası A.Ş. Hazine Yönetiminde göreve başladı. 2012 yılına kadar Tahvil ve Bono Bölümünde Bölüm Müdürlüğü görevinde bulundu, 2012 yılından itibaren Para ve Sermaye Piyasaları Daire Başkanlığı göreviyle birlikte Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı. 2017 yılında Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’ye Genel Müdür olarak atanan Sayın Sürer halen Yönetim Kurulu Üyeliği ile birlikte bu görevini sürdürmektedir.
Hacettepe Üniversitesi İ.İ.B.F. İktisat Bölümü’nde lisans, Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Tanıtım ve Halkla İlişkiler Ana bilim dalında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Halkbank Bahçelievler/Ankara Şubesi’nde başlayan meslek hayatına, İç Anadolu Bölge İstihbarat ve Proje Değerlendirme Müdürlüğü’nde Uzman olarak devam etti. Ağustos 2003’ten itibaren Ankara Bölge İstihbarat ve Proje Değerlendirme Müdürü, Haziran 2005’ten itibaren Genel Müdürlük Proje Değerlendirme ve Mali Tahlil Daire Başkanlığı Bölüm Müdürü, Aralık 2006’dan itibaren Ticari Krediler Daire Başkanlığı Bölüm Müdürü, Şubat 2010’dan itibaren de Başkent Ticari Şube/Ankara’da Ticari Şube Müdürü olarak görev yapmıştır. Temmuz 2011’den itibaren Esnaf Bankacılığı Daire Başkanlığı görevini sürdürmektedir. Ayrıca, Nisan 2014-Nisan 2015 arasında Halk Sigorta A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği, Mayıs 2015-Aralık 2016 arasında Kredi Garanti Fonu A.Ş. Kredi Komitesi’nde T.C. Hazine Müsteşarlığı temsilcisi olarak kredi komitesi üyeliği görevi yapmıştır. Aralık 2016 ayından itibaren Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. Yönetim Kurulu üyeliği görevini sürdürmektedir.
1983 yılında Ankara’da doğdu. Gazi Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünde lisans, Türk Hava Kurumu Üniversitesi İşletme Anabilim dalında yüksek lisansını tamamladı. 2009 yılında Gelir İdaresi Başkanlığında Gelir Uzman Yardımcısı olarak meslek hayatına başladı. İstanbul ve Bursa Vergi Dairesi Başkanlıklarında çalıştıktan sonra Gelir İdaresi Başkanlığı İnsan Kaynakları Daire Başkanlığında görev aldı. Maliye Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliğinde Uzman olarak çalışma hayatına devam etti. 11.2015-07.2018 tarihleri arasında Başbakan Yardımcılığında Basın Müşaviri olarak çalıştı.07/2018 tarihinden itibaren Ticaret Bakanlığında Basın Danışmanı olarak çalışma hayatına devam etmektedir. Sayın Çelebi aynı zamanda Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği görevini sürdürmektedir..
1973 yılında Gölcük’te doğdu. 1998 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme bölümünde lisans eğitimini tamamladı. 1998’de Pamukbank’ta uzman yardımcısı olarak başladığı meslek hayatına 2005 yılında Türkiye Halk Bankası A.Ş.’de Güneşli Kurumsal Şubesinde Pazarlama, Silopi/Şırnak şubesinde Pazarlama, 2010-2011 tarihleri arası Gayrettepe Kurumsal Şubesinde Pazarlama ve Kredi bölümlerinde çalıştıktan sonra 2012 yılında Kurumsal Pazarlama Daire Başkanlığında Bölüm Müdürlüğü yaptı. 2017 yılı Kasım ayından itibaren ise Nakit Yönetimi Daire Başkanlığı görevini yürütmektedir. Sayın USTA, aynı zamanda Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. Yönetim Kurulu üyeliği görevini sürdürmektedir.
1968 yılında İstanbul’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul’da tamamladı. Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunudur. 1995 yılından 2004 yılına kadar Pamukbank T.A.Ş. Menkul Kıymetler Merkezi’nde yönetmen olarak görev yapan Ali Şöner 2004 yılında Pamukbank Halkbank birleşmesi ile Para ve Sermaye Piyasaları Daire Başkanlığı Döviz masasında göreve başlamıştır. 2012-2017 yılları arasında Döviz-Para Biriminde Bölüm Müdürü olarak görev yaptıktan sonra 2017 Ekim ayında Aktif Pasif Yönetimi ve Ekonomik Araştırmalar Daire Başkanı olarak atanmıştır. Şubat 2019 tarihinde Hazine Yönetimi Daire Başkanlığına atanan Ali Şöner evli ve iki çocuk babası olup, İngilizce bilmektedir. Sayın Şöner, aynı zamanda Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevini sürdürmektedir.

Üst Yönetim

 • SERDAR SÜRER
  GENEL MÜDÜR

  1972 yılında İstanbul’da doğdu. 1994 Yılında Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nü tamamladıktan sonra sonra 2002 yılına kadar Arz Menkul Değerler, Ekinciler Menkul Değerler ve Global Menkul Değerler A.Ş.’de görev yaptı. 2002 yılında yeniden yapılanma döneminde Türkiye Halk Bankası A.Ş. Hazine Yönetiminde göreve başladı. 2012 yılına kadar Tahvil ve Bono Bölümünde Bölüm Müdürlüğü görevinde bulundu, 2012 yılından itibaren Para ve Sermaye Piyasaları Daire Başkanlığı göreviyle birlikte Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı. 2017 yılında Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’ye Genel Müdür olarak atanan Sayın Sürer halen Yönetim Kurulu Üyeliği ile birlikte bu görevini sürdürmektedir.

 • BÜLENT SEZGİN
  GENEL MÜDÜR YARDIMCISI

  1997 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünden mezun olan Sezgin, 1997 yılında sermaye piyasalarında başladığı meslek hayatında 2011 yılına kadar sektörde çeşitli kademelerde görev aldı. 2011 yılında Kurumsal Finansmanı Müdürü göreviyle başladığı Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’deki çalışma hayatını, 2012 Aralık ayı itibarıyla Kurumsal Finansman ve Hazine’den sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak sürdürmektedir.

 • EVREN KARABULUT
  GENEL MÜDÜR YARDIMCISI

  1995 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümünden mezun olan Karabulut, 1995 yılında sermaye piyasalarında başladığı meslek hayatında 2018 yılına kadar sektörde çeşitli kademelerde görev aldı. Sayın Karabulut, Ocak 2018 tarihinden itibaren Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’de Yurt içi Satış, Yatırım Danışmanlığı ve Bireysel Portföy Yönetimi, Yurt Dışı Piyasalar ve Kurumsal İletişim ve Araştırma'dan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev almaktadır.

 • MURAT ZAMAN
  GENEL MÜDÜR YARDIMCISI

  İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü bitirdikten sonra, Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü Sermaye Piyasaları ve Borsalar anabilim dalında yüksek lisans yaptı. Halen aynı bölümde doktora yapmaktadır. Meslek hayatına 1998 yılında EVG Menkul Değerler A.Ş.’de başladı. 2002-2010 yılları arasında Ak Portföy Yönetimi A.Ş.’de Portföy Yönetimi Bölümünde Hisse Senetleri Bölüm Yöneticisi olarak çalışan Murat ZAMAN, 2011 – 2012 yılları arasında EVG Menkul Değerler A.Ş.’de bu kez Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. Şubat 2012 tarihinden Şubat 2019 tarihine kadar Halk Portföy Yönetimi A.Ş.’de Varlık Yönetiminden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüttü. 2019 yılından itibaren, Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Yüksekokulunda Sermaye Piyasaları dersleri vermektedir. Sayın Zaman, Nisan 2019 tarihinden itibaren Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’de İnsan Kaynakları, İdari İşler ve Hukuk, Mali İşler, Operasyon ve Bilgi Teknolojileri’nden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev almaktadır.

Organizasyon Şeması İçin Tıklayın